Pozor! Zahajujeme prázdninový režim. Objednávky budeme odesílat pondělí, středa a pátek (uzávěrka objednávek 9:00h). Děkujeme za pochopení. :)

Demodex vs umělé řasy

Demodex v přírodních řasách a umělých prodloužených řasách:

Prevence a důsledky

Demodex je rod mikroskopických roztočů, který žije v mazových žlázách a vlasových folikulech lidí, včetně oblasti řas. Tyto paraziti jsou běžnou součástí mikroflóry lidské kůže a většina lidí s nimi žije bez jakýchkoliv problémů. V některých případech však mohou způsobovat podráždění očí, zarudnutí, svědění nebo dokonce blefaritidu – zánět očních víček.

Co to znamená mít Demodex?

Přítomnost Demodexu je běžná a samo o sobě to neznamená, že máte zdravotní problém. Vysoký počet těchto roztočů však může vést k dermatologickým potížím. U lidí, kteří nosí umělé prodloužené řasy, může být riziko zvýšené, protože dodržování správné hygieny a péče o prodloužené řasy může být komplikovanější.

Prevence Demodexu při nošení prodloužených řas

> Důkladné čištění

>  Nejdůležitější je pravidelné a důkladné čištění očního okolí a řas. Používejte speciální bezolejové čisticí přípravky určené pro nositele prodloužených řas.

> Pravidelné pročesávání - Používejte čistý kartáček na řasy, který vám pomůže odstranit mrtvé buňky kůže a potenciální usazeniny, které by mohly roztoče lákat.


>Omezení používání kosmetiky: Kosmetika, zejména olejová, může poskytnout roztočům výživu a ztížit čištění řas. Pokud je to možné, minimalizujte používání kosmetiky na oční okolí.

>Pravidelné návštěvy profesionálního salonu: Nechte si prodloužené řasy pravidelně kontrolovat a doplňovat v salonu, kde mohou být také profesionálně vyčištěny čistící pěnou a kde Vás naučí zásady hygieny.

Co dělat, pokud máte Demodex?

Pokud máte podezření na nadměrnou přítomnost Demodexu, měli byste se obrátit na dermatologa nebo očního lékaře, kteří mohou provést diagnózu a předepsat vhodnou léčbu. Léčba může zahrnovat speciální šampóny nebo masti, které snižují počet roztočů.

Vliv prodloužených řas na Demodex

Prodloužené řasy mohou vytvářet ideální prostředí pro roztoče Demodex, zejména pokud nejsou správně a pravidelně čištěny. Lepidla a ostatní materiály používané při aplikaci prodloužených řas mohou navíc ztěžovat odstranění roztočů běžným čištěním.

Demodex je běžný obyvatel lidské kůže a obvykle nezpůsobuje problémy. Při nošení prodloužených řas je však třeba věnovat zvýšenou pozornost hygieně, aby se předešlo možnému zhoršení situace. Pravidelná návštěva salonu a používání speciálních čisticích přípravků jsou nejlepším způsobem, jak udržet řasy čisté a zdravé, a zároveň minimalizovat riziko problémů spojených s Demodexem.